راهنمای نحوه کار با سیستم معاملات آنلاین فونیکس
نویسنده: کارگزاری اردیبهشت ایرانیان تعداد بازدید: 1168 تعداد نظرات ارسالی: 0

راهنمای نحوه کار با سیستم معاملات آنلاین فونیکس

1)      ورود به سامانه معاملات برخط

با درج نام کاربری و رمز عبور دریافتی از کارگزاری موردنظر می توانید به اکانت کاربری خود وارد شوید. باید توجه داشته باشید که نمایشگر وضعیت اتصال حالت خاکستری داشته باشد و در صورتی که به صورت چشمک زن قرمز باشد مشکلی در اتصال اینترنت بوده که باید برطرف گردد.


2)      نمای کلی نرم افزار


3) منوی ابزار بالای نرم افزار-سمت چپ


1.      اکانت کاربری

2.      سفارش سریع

3.      پیام ناظر

4.      هشدارها

5.      معاملات الگوریتمی

6.      وضعیت اتصال

7.      سبد سفارشات

8.      تاریخ و ساعت

1-3) اکانت کاربری: که شامل مشخصات فردی، قدرت خرید، مانده حسابداری، بلوکه شده و اعتبار دریافتی فرد می باشد. همچنین در این بخش امکان اضافه نمودن عکس هم ایجاد شده است.

 

 

1.      خروج کاربر

2.      تغییر رمز عبور

3.      تنظیمات

1-3-1) منوی تنظیمات: کاربر از این قسمت می تواند رنگ قالب نمایش خود را از بین دو قالب سفید و مشکی انتخاب نموده و همچنین قابلیت نمایش دو منوی پورتفوی در یک نگاه و نمای بازار-باکس را در حالت فعال یا غیرفعال قرار دهد. همچنین اندازه لیست سفارشات را در دو اندازه کوچک و بزرگ تغییر دهد. در ردیف آخر تنظیمات، مشتری می تواند بسته شدن صفحه ارسال سفارش را در حالت بله و خیر قرار دهد.


2-3) ارسال سفارش سریع: این گزینه در مواقعی مورد استفاده قرار می گیرد که مشتری فرصت اضافه نمودن سهم را در لیست دیده بان نداشته و می خواهد به سرعت ارسال سفارش داشته باشد.

1)منبع مالی که به صورت پیشفرض "مانده ریالی و اعتباری" است برای تامین وجه لازم جهت خریداری سهام می باشد. همچنین با زدن تیک "پیشرفته" گزینه های روبرو نمایش داده میشود:

)2) تعداد تکرار: این گزینه که بین 1 تا 3 قابل تغییر است سفارش تنظیم شده را به همان تعدادی که مشخص شود تکرار کرده و باهم به هسته معاملات ارسال می نماید.

)3) حداقل حجم: در صورتی که شخص بخواهد یک حجم حداقل را در خرید و فروش لحاظ کند تا اگر حجم کمتر از این مقدار بود معامله صورت نپذیرد از این امکان استفاده می کند.

)4( حجم نمایشی ) IceBerg (: این گزینه به معامله گر این امکان را میدهد که حجم واقعی سفارش خود را از بقیه مخفی کند و مقدار کمتری را نمایش دهد. برای مثال سفارش اگر شخصی قصد فروش 111.111 از سهمی را داشته باشد ولی نخواهد که خریدار متوجه این حجم از فروش گردد و از قیمت خرید خود عقب نرود در قسمت حجم نمایش مقدار کمتراز واقع را درج کند تا خریدار به حجم بالای فروش پی نبرد.

)5( مدت اعتبار: این آیکن که خود به موارد روز، معتبر تا تاریخ و معتبر تا لغو تقسیم بندی میشود امکان ارسال سفارش مدت دار را فراهم می نماید.

 

 

6) انتقال سفارش به لیست "سبد سفارشات": این آیکن امکان انتقال سفارش را به "سبد  سفارشات" فراهم می نماید. این توضیح دراینجا لازم است که این گزینه سفارش را در لحظه به هسته معاملات ارسال نمی کند بلکه در سبد سفار شات ذخیره شده و بعدا قابل ارسال خواهد بود.

7( گزینه خرید یا فروش: که با کلیک روی این گزینه سفارش بعد از اعتبارسنجی به هسته معاملات ارسال می گردد.

3-3) پیغام ناظر: